Wizyta w Healesville Sanctuary

IMG_7915.JPG

Jeśli będzie mieli okazję odwiedzić Melbourne i będziecie chcieli spędzić choć odrobinę czasu z australijskimi zwierzętami, koniecznie przyjedźcie do Healesville Sanctuary. Jest to zoo zbudowane z myślą o tutejszej faunie, oferujące odwiedzającym unikatową możliwość niemal bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami.

Healesville Sanctuary nie jest dużym zoo, ale warto zarezerwować większą część dnia na wizytę, ponieważ zwierzęta, które tutaj spotkamy są przepiękne i ciężko przejść obok nich obojętnie. I nie mówię tylko o papugach. Znajdziemy tutaj kangury, wombaty, oposy, misie koala, pelikany, ibisy, węże i wiele innych gatunków zwierząt spotykanych w Australii. Jednym z ciekawszych punków wizyty był pokaz ptaków zamieszkujących Australię. Trenerzy oprócz opowiadania o prezentowanych ptakach, pozwalali im latać bardzo nisko na głowami widowni (dosłownie na wyciągnięcie ręki). Nie mogło również zabraknąć papugi, która mówi i wykonuje różne ciekawe zadania.

Wizyta w zoo nie jest specjalnie droga. Bilet dla dorosłej osoby kosztuje 32 dolary. Dzieci w przedziale wiekowym 3-15 lat wchodzą za darmo w weekendy i święta (w pozostałe dni bilet kosztuje 16 dolarów).  Dzieci do lat 3 wchodzą za darmo w każdy dzień tygodnia.

Wybierając się do zoo należy pamiętać, że jest ono otwarte do godziny 17. Biorąc pod uwagę, że dojazd z centrum zajmuje około półtorej godziny, warto wcześniej wyjechać, by mieć czas na spokojne zwiedzanie.

Więcej informacji na temat zoo znajdziecie na stronie internetowej Healesville Sanctuary.

Na koniec pozostawiam was z kilkoma ciekawymi zdjęciami, które udało mi się zrobić podczas wizyty w zoo.

fullsizeoutput_579.jpeg

IMG_7527.JPG

IMG_7528.JPG

IMG_7541.JPG

IMG_7588.JPG

IMG_7593.JPG

IMG_7597.JPG

IMG_7630.JPG

IMG_7652.JPG